Піч для сауни власноруч

Найоптимальніша піч для лазні з металу, тому що тепловіддача матеріалу набагато вища, на відміну від цегляної. Що буде основою залежить від принципу використання лазні. Якщо функція — просто помитися раз в місяць, то краще підійде метал.

Щоб натопити цегляну піч потрібно мінімум 5 годин, в той час як металева прогріває приміщення від 40 хвилин. Але камінь не дає швидко охолонути.

Все для саун saunashop.com.ua

Як зробити піч своїми руками?

Перша дія при виготовленні — визначити яка піч потрібна і які її завдання. Якщо вибір припав на виріб з металу, то для цього знадобляться:

 • Металева труба діаметром від 40 сантиметрів, товщиною стінки від 5 міліметрів;
 • Труба димоходу;
 • Листовий метал товщиною 5 і 2 міліметри;
 • Арматура або пруток, або можна придбати готові колосники;
 • Кутова шліфувальна машина (болгарка);
 • Зварювальний апарат;
 • Електроди;
 • Маска;
 • Рулетка;
 • Відрізні і шліфувальні диски для болгарки;
 • Камені.

Велику металеву трубу можна розташувати горизонтально чи вертикально.

При вертикальному розташуванні ділимо її на 2 або 3 відсіку перегородками з листового металу, в залежності від того, де буде розташовуватися бак під воду. Якщо буде використовуватися бічний, тоді розділяється труба на 2 відсіки: знизу топка, зверху кам’янка. Інакше — на 3: нижній — топка, середній — кам’янка, верхній — бак під воду. Якщо використовувати другий варіант, де бак під воду перебувати зверху, то варто враховувати, що при використанні резервуара маленького обсягу, вода буде дуже швидко закипати, що призводить до підвищення вологості в банному приміщенні. Тому перебувати там буде зовсім не комфортно. Кращим варіантом вважається використовувати бічний бак з об’ємом не менше 80 літрів. А якщо передбачається поділ приміщення на окрему парилку і МИЙНА приміщення, то раціональніше буде винести бак за межі парилки і підключити його до печі через теплообмінник за допомогою з нержавіючої гофрованої труби.

При горизонтальному розташуванні труби, топковий відсік знаходиться посередині, а бак для води і кам’янка розташовуються з боків.

Топковий відсік — це місце закладки дров. Він повинен включати в себе наступне:

 • Колосники;
 • Зольник.

Колосники — це решітка, зварена з прутка або арматури, розташована між топковим відсіком і зольником. Також вони можуть бути відлиті з чавуну.

Зольник — це нижня частина топки, куди зсипається зола. Він може являти собою висувний металевий ящик, що дуже зручно при чищенні. Або може бути просто відсік, з дверцями.

Безпосередній атрибут лазні, без якого не буде пара — це кам’янка. Вона може бути двох типів: відкрита або закрита.

Відкрита є відсік, наповнений спеціальним каменем з відкритим доступом до нього. Пар від неї більш насичений.

Закрита — це відсік, наповнений каменем, доступ до якого здійснюється тільки через дверцята. Пар від такої кам’янки вважається більш легким, що не обпалює слизову.

Димохід виготовляється з металевої труби діаметром від 70 міліметрів. Рекомендована довжина димоходу повинна складати не менше 3,5 метрів. Він оточується коробом з цегли, в порожнину якого засипається негорючий матеріал (наприклад, глина або пісок).

Загалом, виготовлення печі своїми руками включає в себе велику кількість тонкощів, які виникають в процесі роботи і подальшої експлуатації.